W ostatnią sobotę, na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku, nasi ratownicy wraz z druhami OSP JRS NAKŁO uczestniczyli w powiatowych ćwiczeniach ratowniczych „ROAD 2022”.

Ćwiczenia obejmowały prowadzenie działań ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego połączone z działaniami poszukiwawczymi na terenie otwartym, udzielaniem KPP oraz prowadzeniem działań gaśniczych.
Ćwiczenia zapoczątkowały wykłady prowadzone przez przedstawicieli zaproszonych służb, podczas których Prezes OPOLSARU przedstawił tematykę dysponowania grup SAR (działających m.in. w strukturach Policji, PSP, OSP, WOT, organizacji cywilnych) do działań poszukiwawczych prowadzonych w terenie otwartym.

Podczas ćwiczeń po raz pierwszy wykorzystaliśmy nasz sztabowóz. Mimo, iż planiści wyznaczali sektory w namiocie sztabowym PSP, to wykorzystano go jako zastępcze centrum łączności między wszystkimi służbami.

Poza jednostkami OSP z powiatu kluczborskiego, w działaniach uczestniczyły również:
Komenda Powiatowa PSP w Kluczborku,
Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku,
Wojskowa Straż Pożarna w Szumiradzie,
Lasy Państwowe Nadleśnictwo OLESNO,
Lasy Państwowe Nadleśnictwo KLUCZBORK.

Patronat nad ćwiczeniami objął Marszałek Województwa Opolskiego.FOTO: OPOLSAR, KLUCZBORK 112

Dziękujemy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku za ponowne zaproszenie OPOLSARU na ćwiczenia jednostek ratowniczych powiatu kluczborskiego, a jednostkom OSP za możliwość wspólnej wymiany doświadczeń.