Już dzisiaj zapraszamy do podopolskich Walidróg, gdzie w dniach 18-19 czerwca na Arena Niepokorni odbędzie się Turniej Rycerski połączony z Dniem Dziecka sołectwa Walidrogi.

Podczas turnieju będzie można zobaczyć zmagania rycerzy w konkurencji miecza i tarczy, walki drużyn rycerskich oraz bitwę na moście. Ale to nie jedyne turniejowe atrakcje.
Poza konkursem strojów historycznych, miasteczkiem rycerskim oraz turniejami łuczników i bardów, w „Biegu dam” pokibicujemy jak zwykle zaciekłym zmaganiom białogłów.

Nie bez dumy wspomnimy, iż Namiestnik Areny – Dawid jest naszym wolontariuszem i jednocześnie druhem OSP JRS Nakło. Dawid był reprezentantem Rycerskiej Kadry Polski na mistrzostwach świata, jest czynnym zawodnikiem drużyny bohurtowej Niepokorni, a wraz z żoną mocno angażuje się w rekonstrukcje historyczne obejmujący okres około grunwaldzki.

Nasze specjalne zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci. W niedzielę, czyli w ostatnim dniu Turnieju, odbędzie się pełen atrakcji Rycerski Dzień Dziecka organizowany przez Arenę Niepokorni i Sołectwo Walidrogi, przy współpracy z OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Nakle. Nie mogło tam zabraknąć również namiotu OPOLSAR’u, w którym będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przedweterynaryjnej, zobaczyć sprzęt ratowniczy oraz poznać psy szkolone do poszukiwań zaginionych ludzi.

Będzie się działo.