Na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim, ratownicy OPOLSARU i OSP JRS Nakło uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dot. udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanej dla dzieci z Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie Opolskim.

Lekcja zorganizowana w bibliotece, zgodnie z przyjętą konwencją, nawiązywała do książeczek „Pierwsza pomoc” i „Karetką na ratunek” oraz różnych działań ratujących zdrowie i życie podejmowanych przez jej bohaterów. Dzięki temu przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z pełnym wyposażeniem torby ratowniczej R1 oraz z czynnościami, jakie powinno się wykonać w razie wypadku lub urazu. Na specjalistycznych fantomach wspólnie przećwiczyliśmy procedury stosowane przy nagłym zatrzymaniu krążenia oraz postępowanie w przypadku zachłyśnięcia lub zadławienia.

Dziękujemy za dużą aktywność dzieci podczas lekcji. Mamy nadzieje, iż zdobyta wiedza pozostanie z nimi na bardzo długo.Foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim.