Tym razem, wspólnie z partnerami OPOLSARU (Galmet, Pro-Teht, Delta Optical, Pulsar, Varta, SFD i AllNutrition) uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym w Oleśnie.
Uczestnikom prezentowaliśmy nasze psy, sprzęt, a także tematykę dot. kynologii ratowniczej oraz funkcjonowania grup poszukiwawczo-ratowniczych opartych wyłącznie na wolontariuszach.

Dziękujemy mieszkańcom Olesna za ciepłe przyjęcie i tak liczne odwiedzanie naszego namiotu sztabowego, jak i za aktywny udział w prowadzonych szkoleniach i pokazach pracy naszych psów (można było porównać pracę dorosłego, certyfikowanego ratownika z „młodzieżą” dopiero przygotowywaną przez swoich przewodników do przyszłej pracy ratowniczej).

Cieszyło nas również duże zainteresowanie – szczególnie wśród najmłodszych uczestników imprezy – zagadnieniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej (w tym prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie psa) tym bardziej, iż w naszej ocenie okazywanie szacunku i miłości do zwierząt powinno iść w parze z umiejętnością udzielenia pomocy w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.